Úvod » Sezóna 2014-2015 » Tým A muži

První druholigové zápasy v nové sezóně

publikováno 12.10.2014 (aktualizováno 26.10.2014)

KK Valašské Meziříčí - TJ Sokol Karviná 73:66 (čtvrtiny 18:8, 25:14, 11:26 a 19:18), KK Valašské Meziříčí - TJ Start Havířov 56:79 (čtvrtiny 11:28, 18:17, 14:20 a 13:14)

Do sobotního utkání s Karvinou jsme vzhledem k "nesourodému" průběhu přípravy vstupovali s obavami. Ale byla v nás jiskřička naděje, že i soupeř to před zahájením sezóny neměl jednoduché. Na konec se s jiskřičky naděje rozsvítil plamínek trpělivého výkonu v prvním poločase, který nás dovedl do jednoznačného vedení 43:22. Ale po přestávce vzplál očekávaný oheň faulů Karvinských a ve výhni 2. poločasu jsme horko, těžko uhájili v koncovce hop nebo trop vítězství 73:66.

Před utkáním s Havířovem (vlastně BCM Ostravou), jsme věděli, že úkol druholigového víkendu - 3 body doma - je splněn a mohli jsme jít do zápasu bez obav.

A bez obav jsme šli až příliš. Již přístup při rozcvičování obou družstev napovídal mnohé. A první čtvrtina vše dokonala, když jsme dávali koše pouze z trestných hodů. Bez obrany nejsou koláče. Prohra 56:79 je celkem jasná.