Úvod » Sezóna 2016-2017

Fakt nic moc

publikováno 16.10.2016 (aktualizováno 05.03.2017)

V obou zápasech jsme podali "podstandardní" výkon a utrpěli jedno vítězství a jednu zbytečnou prohru.

BK TJ Spartak Uherský Brod - KK Valašské Meziříčí 58:79 (5:20, 19:19, 12:21 a 22:19)

Nehráli jsme dobře. A vedení po první čtvrtině 20:5 nejde za naší dobrou obranou, ale za spoustou chyb soupeře. Kdyby uherskobrodští nebyli od začátku odevzdaní, mohli využít naší ledabylosti a uhrát možná i 2 body. Nám trenérům bylo jasné, že takový výkon by na lépe hrajícího soupeře nestačil. Měli jsme pravdu, která se potvrdila hned následující den.

Statistiky

SK Žabovřesky - KK Valašské Meziříčí 77:70 (28:14, 19:11, 11:19 a 19:25)

Jednu z příčin naší nedělní prohry vidím v nesoustředěnosti týmu na zápas: odjezd místo v 8:30 v 8:45, čeští předzápasoví horcí psi, zapomenuté tenisky raději nejmenovaného hráče (vítej v LR klubu), vlažné rozcvičení. Pokračovalo naše trápení z Uherského Brodu. Žabiny ale hrály, na rozdíl od Brodu, v 1. čtvrtině bez chyb a tak zde byla rázem ztráta -17 bodů. Ta se těžko dohání, zvláště, když si každý myslí, že za vše může prodomácí rozhodčí (někdy právem).

Statistiky ukazují, kdo si zaslouží odměnu a kdo by ji měl věnovat na charitu.

Proč jsme 1. poločas neodehráli jako ten druhý? Na to se zeptejte našich hráčů.

Stále platí zásada jednoho trenéra i rozhodčího: "Chceš-li vyhrát venku, nesmíš brečet a musíš být o 15 bodů lepší než rozhodčí". Snad si ji pro příště vezmeme k srdci.

ZASLOUŽÍ NĚKDO POCHVALU?

Tajzi za 1.Q v Uherském Brodě, Rico Kašpar za 1.Q v obou zápasech, Tadeáš za obouzápasové snažení vylepšit svou hru a Marko za 4.Q v Žabinách - to byl konečně náš starý Marko. (A vlastně všichni za dnešní 2. poločas.)